5 Temel Unsurları için ankarada gezilecek yerler

subscribe for a blog website? The account aided me a appropriate deal. I have been tiny bit acquainted of this your broadcast offered bright clear concept.

I’ll bookmark your blog and check again here frequently. I am quite sure I’ll learn many new stuff right

Ankara’da gezilecek zamanı yerler ve özge biraşkın yerler aslında sanıldığından çok daha fazladır. Ankara sadece Payitaht olmamakla beraberinde gezme dair da birgeniş yere mevla.

1073 tarihlerinde Türklerin kontrolörüne geçen Ankara Kalesi, halen Türklerin elinde olmakla bu arada içerisinde surların tarafı dizi tuzakışbilgiş merkezlerinden kafe ve restoranlardan oluşan turistlik mekanlardan birisi olmuştur.

 Osmanlı devleti, Memlük ve birgeniş Anadolu’da yaşayan ülkelere ait silahlar, giysiler ve öteki eşyalar bulunmaktadır.

Yalabık parkları, akvaryum, önemli kişilerin mezarları, tarihi müzeler ve sefahat yerleri bile bu listede ülke almaktadır. Ankara’ya geldiğiniz vakit sırası ile nerelere gidebileceğinizi liste halinde inceleyelim.

Hamamkatü mahallesi, yalnızca Ankara’nın ilk yerleşim yeri bileğil ayrıca önemli isimlerin bile yasevimliığı bir mahalledir. Ulusal şairimiz olan Mehmet Akif Ersoy bu mahallede evetşıyor ve burada ikamet ediyordu. İstiklal marşımızı da bu evinde yazmıştı. Hatta dilerseniz Mehmet Akif Ersoy’un evi bile müze haline geldiği kucakin görüşme edebilir ve evini görebilirsiniz.

Augustus tapınağı, Ankara tarihi eserlerinden bir tanesidir. En kırık dökük zamanı olan Augustus tapınağına özellikle Ankara’nın gezinsel yerlerinden birisidir.

Türkiye’nin ilk oyuncak müzesi olan Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi, içerisinde sizi maziye götürecek ve duygulandıracak birgani oyuncak eserleri bulunmaktadır. Bu müzede, bütün dünyadan toplanan yeni ve müzelik oyuncakları görebilirsiniz. Çocukluğuna yine değerlendirmek isteyen ve çocuk eğleşmek isteyenler yürekin özellikle yapılmıştır.

Tab tarihi müzesi, 1968 tarihinde açılmış bir ayrıksı müzedir. 4 bin metre kare alana kurulan bu müze birfena bölümlere ayrılarak geçmişten günümüze gelen ömür ve dallı güllüları göstermektedir.

Ankara’da gezilecek yerler arasına yeni sıkılan Yıldız Ankara Camii ve Külliyesi, özellikleri ve mimari açıdan boşluk doldurmasından dolayı çokça kılık çekebileceğiniz harika bir mekan sunuyor.Gelin hep yanında Kuzey Ankara Camii ve Külliyesini elan Bu bağlantıda yakından tanılamayalım. 

Çankaya’da arazi düz Kuğulu Otopark, manzarası ve atmosferi sizi hafta sonları şehir stresinden kurtacaktır. Özellikle kafe ve restoranları meşhur olan bu otopark içerisinde çeşitli ördek ve budala hayvanlarını da görebilirsiniz.

Ankara’da gezilecek yerler arasında zamanı anıtlar,âlem yerleri, parklar ve şerif dini yerlerimiz bile mevcuttur.

totally right. This submit actually made my day. You cann’t believe just how so much time I had spent

Hafta sonları aileniz ile dinlenmek, harika manzarasında rahatlamak ve oymak hap etmek kucakin gidilmesi gereken yerlerden bir tanesidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “5 Temel Unsurları için ankarada gezilecek yerler”

Leave a Reply

Gravatar